Yalıtımlı Strafor Gizli Panjur Kutusu

 

Yalıtımlı Gizli Strafor Panjur Kutusu

Teknik Özellikler

  • - Yüksek mukavemetli EPSden üretilmiştir.
  • - 4.3 mm kalınlığında galvanizli telden yapılmış taşıyıcı (lento) kafes ile güçlendirilmiştir.
  • - Hafif yapısı sayesinde güvenli, kolay ve hızlı montaj sağlayan çevreci bir üründür.
  • - Tasarımında bulunan alüminyum ayaklara doğrama vidalanarak monte edileceği için ‘kör kasa’ olarak tabir edilen sistemin yerini almaktadır.
  • - Plastik kapaklar tambur borusunu taşıyabilecek mukavemette, vidalamaya uygun ve tırnaklı kaset sistem özelliği ile elle kolayca monte edilebilir.
  • - Dış yüzeyin hücresel yapısı ve oluklar içermesi sıva tutucu özelliğini arttırarak binanın görünümüne estetik katar.

 

Uygulama

%100 Yalıtımlı EPS Panjur Kutusu ürünümüz, inşaatın duvar örme aşamasında monte edilmektedir. Eğer duvarda bini payı var ise maks. 10 cm’ye kadar biniye bindirilir. Eğer bini payı yok ise yanlardan sıkıştırılarak veya duvara vidalanarak sabitlenir. Ardından bir terazi yardımı ile dengelenir ve yan kapakların dış kısmı ile kirişle kutu arasına poliüretan köpük uygulanır. 2,00 metre boy uzunluğunu aşan ölçülerde de ortadan 10x10cm. 1,2mm. galvanizli saç aparat ile kirişe sabitlenir. Eğer ürünün üzerine tuğla serilecek ise, min 4 cm eninde ve 1,5 mm kalınlığında askı aparatlar hazırlanır. Bu aparatlar ise ürünün alüminyum ayağına ve kirişe vidalanarak sabitlenir. Bu aşamalardan montaj bitmiş olup, sıvaya hazır hale gelmektedir.

 

Yalıtımlı EPS Panjur Kutusu Material İçeriği

Dış yüzeyi, yüksek yoğunluklu ve alev almaya karşı dayanıklı EPS kaplıdır. İskelet yapısını ise, belirli aralıklarla kaynaklı çelik teller oluşturur. EPS dış yüzeyin içerisinde esnekliği koruyup direnci yükselten. Aynı zamanda taşıyıcı iskeletin yanı sıra doğrama ve alt müdahale kapağının bağlanmasını, dış yüzeylere uygulanan sıva veya alçının tutucu görevini üstlenen alüminyum ayaklardan oluşmaktadır.

 

Yalıtımlı EPS Panjur Kutusu Kullanmanız için Başlıca Nedenler

Ülkemizde iki binli yılların başından itibaren gündeme gelen bu yalıtım uygulaması, henüz ülkemiz için yeni olsa da diğer gelişmiş ülkeler için 50 - 60 yıl önce standart yapı ürünü olarak kabul edilmiştir. %100 EPS Panjur Kutusu ürünümüz gibi ürünler yeni nesil projelerde sağlamlık ve tasarrufu bir arada sunmakta olup bizim ürünümüzün de bu tarz yeni projeler hatta tadilat projelerinde yaygınlaşarak kullanılmasındaki başlıca sebebleri sıralayacak olursak 1. Kalabalıklaşan şehir hayatının gürültü seviyesini arttırmış olmasına karşın ürünümüzün ses yalıtım özelliğinin sayesinde dış mekândan iç mekana minimum düzeyde aktarıyor olması, 2. Dünya çapında artan ısınma ve soğutma giderlerinin ürünümüzün termal yalıtım değerlerini karşılayacak değerlerde üretilmiş olması, 3. Hızlanan inşaat imar aşamalarının rekabet ortamında bir çok çözümü içinde barındıran çözümcü, pratik ve güvenlik değerlerine sahip olması. 4. Piyasada termal ölçümlerde geçerli tek ürün olması, 5. Sağladığı maliyet avantajını, ürünün tüm pazara yayılmasını sağlamak için uygun fiyata sunuluyor olması, 6. Nakliye ve Montaj kolaylığı sayesinde inşaat proje maliyetlerinde avantaj sağlaması… vb.

 

Örnek Galeri

Yalıtımlı Strafor Gizli Panjur Kutusu 1 Yalıtımlı Strafor Gizli Panjur Kutusu 2 Yalıtımlı Strafor Gizli Panjur Kutusu 3 Yalıtımlı Strafor Gizli Panjur Kutusu 4 Yalıtımlı Strafor Gizli Panjur Kutusu 5 Yalıtımlı Strafor Gizli Panjur Kutusu 6

Kuşadası Service, herzaman bir adım öndedir.

Dünyadaki gelişmeleri takip eder, en yeni sistemleri sizin için araştırır ve uygulamasını yapar.

Bize Ulaşın